Zachraňte sirotky

Temná mračna kolem sirotčince a jeho sponzorů se začínají stahovat. Jak si jistě všichni pamatujeme, obyvatelé bývalého sirotčince byli z důvodu rekonstrukce budovy přesunuti do jiné části města. Dlouho se proslýchalo, že kapacita budovy ani zdaleka neodpovídala ideálu a nebohé děti tak neměly žádný osobní prostor.

Na slavnostním otevření kasina se objeví i nezisková organizace CHILD, která se pro nebohé sirotky snaží vybrat co nejvíc peněz. Zda CHILD získal nějaké příspěvky od sponzorů, o tom zatím nemáme žádné potvrzené informace, což tvoří základní problém. Kde jsou všichni potenciální investoři, když je jich skutečně třeba?

„Maminka a tatínek mi moc chybí. Všichni říkají, že jsou teď v nebíčku jako hrdinové, ale já každý večer prosím pánbíčka, aby se smiloval a zase mi je poslal dolů,“ vyjádřil se malý Tobby, obyvatel sirotčince. I on potvrdil, že v sirotčinci není všechno úplně v pořádku. „Vždycky když jdeme spát, spíme na jedné posteli třeba tři. A když si chceme hrát, musíme si jednu hračku rozdělit. Třeba jeden musí hrát nohy a další ruce, někdy je to docela legrace.“

Atmosféra chudoby a nedostatku dýchá celým sirotčincem. Takže když se někdo zeptá: „A co děti, mají si kde hrát?“ odpovědí bohužel zůstává: Ještě pořád ne.