Rodina Volpe

Jestli je nějaká skupina výstřední i na ostrovní poměry, pak je to určitě tato rodina.

Tak především: její členové si říkají Familia a tmavookého, tmavovlasého dona Riccarda oslovuje většina z nich Padre. I přestože vzešli z malé italijské čtvrti a Italijci pořád převažují, jde vlastně o jakési národnostní ‚gumbo‘.  Po donově boku se kupříkladu podezřele často objevuje Irlanďanka se zjizvenou tváří, slečna O’Hara. Šušká se, ža jakkoli se Familia ohání ctností svých členů, tahle slečinka si sebou nese nějaký škraloup – a kupodivu, nikdo tím nenaráží na onu kosmetickou vadu na jinak sympatickém obličeji. Sama se ostatně nechala slyšet, že se hned po příjezdu na ostrov připletla k jakési autonehodě, a následky si s sebou stále nese.

Skupina Rossijců, která zajišťují Familii bezpečí (označení ochranka by mohlo být značně nadsazené), zase očividně velmi uznává jejího bratra. Konec konců, Jack O’Hara sám o sobě má vizáž člověka, který dobře ví, kdy a kam udeřit. Sem tam se mezi členy nebo přáteli celé této organizace vyskytnou i další národy – ale ono naturelem i původem nesourodé uskupení paradoxně funguje velmi dobře. Navíc jeho členové vystupují jako slušní, přátelští a čestní lidé. Faktem zůstává, že své dohody a smlouvy opravdu poctivě plní…

Jelikož rodina měla v minulosti rychlý start a viditelně se jí dařilo, stala se poněkud trnem v oku některých dalších rodin. Zvlášť poté, co se z ničeho nic objevila Deirdre, totiž slečna O’Hara.  Ale oč komplikovanější a napjatější jsou vnější vztahy, o to stmelenějším dojmem působí ty vnitřtní. 

Don – Padre Riccardo Volpe –  podniká v ledasčem, od zbraní po dovoz alkoholu. A podniká dostatečně dobře na to, aby si zajistil loajalitu vlastních lidí a ještě zvládl rozšiřovat svůj vliv. Ale znamená dostatečně totéž, co dost? Kam chce svoji rodinu dovést klidný, slušný a distinguovaný muž, o kterém se proslýchá, že je čitelný jak cinojatská polévka, muž, jehož jméno v jeho mateřštině znamená „lišák“?