Rodina Goroľov

Preláti v chrámu rozkoše

Rodinu Goroľových netřeba většinou příliš představovat, a to ze dvou důvodů.

Tak za prvé: jejich věhlas je předchází. Jakkoli se na ostrově najdou klany s větším bohatstvím nebo vlivem, v jednom jediném tuto rodinu zatím nikdo nepředčil.  A to jest – obchod s rozkoší. Tvrdý byznys s lehkými děvami. Jejich ‘dveřnice (a dveřníci) rajských bran’ nabízí božský zážitek a někdy i pekelné ceny.  Jejich děvčata najdete všude, včetně těch nejvyšších kruhů, přičemž jsou schopny naplnit ty nejzávratnější, nejpikantnější a nejvýstřednější představy svých klientů. Velmi často je proto pro své zákazníky objednávají i jiné rodiny. 

A za druhé: v čele toho všeho nestojí muž, ale žena. „Doňa Vdova“ přebrala podnikání poté, co dona dostihly následky nezřízeného života. A i když má k ruce několik velmi schopných mužů, ona sama zůstala hlavou, krkem a – no, prostě hlavní částí, která všechno řídí. Naštěstí si rodina už dříve vydobila určitou prestiž i u samotného Alexandra. Díky tomu si, mírně řečeno, příliš nedělá starosti s nepsanými zákony teritoriálního působení.

Snad i proto zlé jazyky nyní tvrdí, že bordelům šéfuje ta největší kur… Ehm, žena od řemesla. Pravdou ovšem zůstává, že doňa Mercedes točí velmi dovedně kormidlem rodinného podnikání. Zatím je zvládla dostat přes všechna ta četná úskalí a bouře, které se v poslední době odehrávají – napětí v obchodních vztazích tuhle, konkurence támhle, záhadné personální změny onde. A nově i snůška velmi nepěkných pomluv. 

Ať si klevetníci říkají, co chtějí, madam Goroľové opravdu nepolehává významně na pohovce a nemihotá řasami, zatímco elegantně srká brandy. Možná by ráda. Ale udržet dobré jméno a vysoký standard služeb vyžaduje někoho, kdo „za to umí pořádně vzít“. Na vodě i v oblacích se po všech důstojnických kajutách povídá, že nejlepší, co si v Portu Tenebrae můžete dát (ideálně najednou), je donovanské maso, O’Sweenyho pálinka a – Gorol’ovic děvče. Doňa Vdova dělá úplně všechno proto, aby se takové věci nevykládaly nadarmo. 

Neboť, jak napsal klasik:
“A dál se točí svět, theatrum mundi
A dál se točí svět okolo…”
Však víte.