Recese na burze? Čeká nás další Černý pátek?

Naše společnost, rozháraná krachem na burze, se pomalu zmáhá. Růst je prozatím pozvolný, ale optimisté již vidí světlé zítřky a opět se začíná ve velkém spekulovat s akciemi. Je to skutečně tak a čekají nás světlé zítřky, nebo máme očekávat strmý pád? Analytik Roger Ward Babson, který přepověděl Černý pátek, varuje před přílišným optimismem, který vzbudilo několik úspěšných měsíců. Trend ve velkých firmách mu bohužel dává za pravdu. Zaměstnavatelé  po celé zemi stále omezují výrobu a propouštějí zaměstnance.

Ani v našem městě situace není jiná. Velké firmy spíše ještě dalším propouštěním a celkovým útlumem produktivity zvyšují míru nezaměstnanosti. Dočkáme se tedy bouřlivých hladových pochodů jako v jiných městech? Znovuzvolený starosta města, vážený pan Peterson, sice ujišťoval občany prostřednictvím rozhlasového vystoupení i tisku, že udělá vše pro to, aby se situace v našem městě co nejvíce zlepšila, bude to však stačit?

Tváří v tvář této těžké situaci se však ukazuje i jiná podoba našeho města něž je jen bída a zmar, který pociťujeme při pohledu na zoufalé lidi hledající jakýkoliv způsob obživy. Solidarita se probudila snad v každém občanovi. Na nádraží lidé dávají do košíků potraviny pro potřebné. Je možno zahlédnout i sendviče na zápražích domů. Můžeme tedy doufat, že tento duch prostoupí všemi vrstvami obyvatelstva a společně vyvedeme naše město z temných časů.