Rastislav Žovanyi

Věříme, že když se řekne Jatka Žovanyi, většina z Vás tuší, o koho jde. První z členů rodiny Žovanyi k nám přicestoval již před rokem 1890 a jen několik málo let poté vznikl jejich první podnik. Dnes, po smrti svého otce, je hrdým majitelem sám pan Rastislav Žovanyi.
Izovanyi-copy přes osobní a rodinné tragédie stále drží tento podnik a rodinu pevnou rukou a to s pomocí svého bratra. Pan Svorad Žoványi není jen bratrem, ale společníkem a nedocenitelným pobočníkem. Zároveň byl vždy svému bratrovi velkou oporou, zvlášť v době, kdy přišel o manželku. Jednalo se o zvláštní nehodu automobilu, při které nikdo nepřežil. Podle policejní zprávy automobil narazil do stromu poté, co řidič usnul. My si ovšem vzpomínáme na náš tehdejší článek, který popisoval přítomnost dalších stop neznámého automobilu. Nepodařilo se nám tehdy vypátrat, kdo nebo co bylo příčinou takto tragické události, ale zápletka neměla konec. Paní Žovanyiová ovšem nebyla poslední člen významné rodiny, který zemřel za, řekněme, nejasných okolností.
V našich očích není ani samotný pan bez poskvrny. Víme bezpečně, že před vydáním prohibičního zákonu bylo nedílnou součástí majetku jatek i palírna. Dnes po ní není ani stopy. Ale vybavení se přece jen tak neztratí…?

Pokud však máme o někom říct, že je zářným příkladem dobroty srdce, tak by to musela být slečna Valerie, neteř pana Žovanyiho. Tato mladá dáma je ozdobou většiny charitativních akci našeho města a okolí. Mladá, krásna a inteligentní slečna, která, jak jsme se doslechli, je zatím stále bez nápadníka.

I přes některé vlídné obrazy je v rodině pana Rastislava Žovanyiho několik záhad, které se dějí za záclonami bohatých sídel.

Dnes je velkou součástí našeho města jakožto jeho významný občan.