Průvodce mladé dámy galaxií módy

vlasyMilé dámy, občas se stává každé ženě, že stojí před svým šatníkem a přemýšlí, které šaty jsou ty pravé na společenskou událost, důležitou schůzi, či na čaj s přítelkyní. Některé z nás se obrací pro radu na módní magazín, lokální prodejnu dámských oděvů či na zkušenou známou. Ve většině případů jsou ale tyto možnosti zdlouhavé nebo nepřesné. Přinášíme vám proto náš návod pro vhodné odění “Od hlavy až k patě”.

 

HLAVA

Každou hlavu musí klobouk skrýti, slýcháváme. kloboukNení tomu tak – mnohdy na ulici můžete potkat i dámu bez pokrývky hlavy. Jak správně nosit klobouk je vlastně celá věda, a mnohem větším prohřeškem je, pokud si dáma ke slavnostnímu kostýmku nasadí pletený baret. Máte-li krásný klobouček, rozhodně jej nenechávejte doma, ale absence klobouku je zanedbatelná, oproti mnohem většímu hříchu, kterým jsou neupravené a rozpuštěné vlasy!
vlasy4

Není nic smutnějšího, než krásně upravená dáma, s perfektním líčením a neforemně rozpuštěnými vlasy. Pamatujte, sahají-li Vaše vlasy více jak pár centimetrů pod ramena, sepněte je do drdolu, nebo jiného vyčesaného účesu.

 

TĚLO


saty2Milé čtenářky, nejdůležitějším pravidlem je: Dbejte na to, aby vám z šatů a sukní nevykukovala kolena. Raději volte širší sukni A střihu do čtvrtiny lýtek. Sklady, nebo plisováním nemůžete nic zkazitsatyformalni2
Hluboké výstřihy k denní módě nepatří, stejně jako odhalená ramena. Péřová boa či čelenky už ani nezmiňuji. To samozřejmě neplatí pro módu večerní, kde se obě výše zmíněné věci naopak dobře vyjímají. Stále je však pravidlem, že dáma by měla být cudná a neodhalovat příliš mnoho ze svého dekoltu a ramen. Taktéž je na večer vhodnější zvolit šaty delšího střihu.

 

saty-formalniKdyž přijde na rukavičky, ty by dáma neměla nosit bez klobouku. Klobouk bez rukavic přípustný je, obráceně se však jedná o velký módní prohřešek. Opět, u večerních událostí je vhodné volit rukavice delší, a zde už je možné nosit je i bez klobouku. Dávejte si však pozor na materiály! Kožené rukavice k letním šatům opravdu nepatří.

 

NOHY

Opravdové nylonky nebo hedvábné pavučinky se dnes podaří sehnat jen málokomu. Na druhou stranu je už vcelku jednoduché sehnat punčochy se švem.boty Zda je máte,dámy, na podvazcích, nebo jako punčochové kalhoty, to už kontrolovat nikdo nebude. I punčoška beze švu neznamená žádný problém. Horší jsou však silonky světle hnědé s černým švem, ty na veřejnost nepatří.
Volba obuvi by vydala na samostatný příspěvek, v případě zájmu se jim můžeme v některém z dalších článků věnovat obšírněji. Stručně však můžeme poradit, abyste se vyhnuly výrazným barvám, hranatým špičkám a vysokým jehlám. Třpytivé lodičky, nebo duhové baleríny raději vyměňte za jednobarevné polobotky či černé lodičky na širším podpatku.

 

Sečteno a podtrženo, přejeme Vám hodně štěstí, milé čtenářky. Za inspiraci děkujeme slečně Yesterday a i nadále doufáme, že nám zůstanete věrné!

-F-