Průvodce mladé dámy galaxií módy vol. 2

Stejně jako před nedávnem u velkého starostova plesu, i teď se může stát, že si vy, milé dámy, stoupnete před šatník a budete dumat nad tím, co si vzít na nové otevření hotelu a kasína Absolut. Protože, řekněme si na rovinu, každý z nás, kdo v tomto městě něco znamená, se na tomto večírku objeví. Burza neburza, zábavu a vytříbenou společnost máme rádi všichni, a tak se jí budeme samozřejmě účastnit. A stejně jako nedávno, tak i teď zajistíme, abyste se nemusely obracet pro radu na módní magazín, místní prodejnu oděvů či zkušenou známou. Dnes Vám opět přinášíme náš návod pro vhodné odění “Od hlavy až k patě”.


HLAVA

Už dříve jsme si ujasnili, že není nutné mít za každé okolnosti na hlavě nasazený klobouk. K podobné události se zajisté bude hodit módní fascinátor či drobný, večerní klobouček, není však nezbytně nutné, abyste měli hlavu zakrytou. Na co však budeme opět apelovat, je vhodně zvolený účes! Milé dámy, nezanedbávejte své lokny a pokud jsou delší než po ramena, tak je sepněte do slušivého uzlu či jinak lichotivého vyčesaného účesu. Perfektní líčení není vše!

TĚLO

Milé čtenářky, nejdůležitějším pravidlem je: Dbejte na to, aby vám z šatů a sukní nevykukovala kolena. Raději volte širší sukni A střihu do čtvrtiny lýtek. Sklady, nebo plisováním nemůžete nic zkazit. Co se týče večerní módy, hluboké výstřihy, odhalená ramena či slušivá boa a plédy vypadají vždy krásně. Myslete však na takt a důstojnost, dámy. Čeho je moc, toho je příliš platí hlavně zde! Dále však máte jistou volnou ruku.
Když přijde na rukavičky u večerních událostí, jejich délka se odvíjí dle střihu šatů, každopádně se nebojte rukavic delších. Dávejte si však pozor na materiály! Kožené rukavice k letním šatům opravdu nepatří.

NOHY

Opravdové nylonky nebo hedvábné pavučinky se dnes podaří sehnat jen málokomu. Na druhou stranu je už vcelku jednoduché sehnat punčochy se švem. Zda je máte,dámy, na podvazcích, nebo jako punčochové kalhoty, to už kontrolovat nikdo nebude. I punčoška beze švu neznamená žádný problém. Horší jsou však silonky světle hnědé s černým švem, ty na veřejnost nepatří. Volba obuvi není příliš komplikovaná, jednoduše platí pravidlo vyhnout se výrazným barvám, hranatým špičkám a vysokým jehlám. Třpytivé lodičky, nebo duhové baleríny raději vyměňte za jednobarevné polobotky či černé lodičky na širším podpatku.

Sečteno a podtrženo, přejeme Vám hodně štěstí, milé čtenářky a uvidíme se v kasínu!

-F-