Petice pro Conrada Waltera

A máme zde pokračování rozhovorů naší zpravodajky Lily, tentokrát s představitelem konsorcia továrníků a velkopodnikatelů, a zároveň předsedou úřadu práce a sociálních věci, panem Conradem Walterem.


conrad-walterDobrý den pane Waltere. Již se k Vám jistě dostal petiční list požadavků dělnických odborů – co na něj říkáte.

Dobrý den slečno Mossová i Vám. List jsem již dostal, vzhledem k tomu, že je nazýván peticí, tak jsem jej promptně předal svým právníkům k prostudování. Návrhy v něm učiněné samozřejmě svědčí o zanedbání povinností předáků jednotlivých partají v továrnách, a já osobně dohlédnu na nápravu stavu.

Nemohu si pomoci, pane Waltere, ale toto Vaše prohlášení zní, jako by vina byla opět na dělnících, byť výše postavených.
Milá slečno, tak to samozřejmě není, ale jistě uznáte, že jako člověk, kterému leží na bedrech veškerá starost o to, aby tspolečnost po stránce pracovné fungovala jako celek, obchody se hýbaly a peníze přitékaly, nemohu být ve třech čtyřech továrnách najednou a dohlížet, zda ten či onen dělník dostal čas na svou svačinu…Mojí zodpovědností je primárně udržet v chodu systém práce a obchodu, se správou sociálních poměrů v jednotlivých továrních subjektech se obraťte na příslušné bureau v daném podniku.


Pane Waltere! Haló?

Bohužel se o tomto tématu se vážený pan Walter odmítl dále bavit.Naše redakce toto samozřejmě považuje za nevhodné gentlemana slušných mravů, zpravodajka nyní zjišťuje více o kanceláři sociálních záležitostí. Zůstaňte s námi, milí čtenáři, již příští vydání bude obsahovat krátké rozhovory s (zatím pouze) dvěma kandidáty na post starosty!

-Sh-