Ozbrojení policie

Ozbrojení policie – jistota či fraška?

Poslední zprávy hovoří jasně. Podle informací od spolehlivého zdroje dostala policie štědrý příspěvek na modernizaci policie, především na nákup zbraní. Policii tato zpráva potěšila, bohužel ale vzhledem k chybějícímu řediteli policejních jednotek se zatím zdá, že policie o celou zakázku přijde, starosta se totiž vyjádřil, že peníze na zakázku hodlá předat pouze novému policejnímu řediteli.

Ke všem tlakům na nového starostu se tedy přidává i tlak policie právě na toto téma. Oscar Peterson s námi na toto téma odmítl hovořit, proto jsme vyzpovídali jednoho z pracovníků právě místní policie. Dle jeho slov prozatím žádný favorit na pozici ředitele není a ve vzduchu tedy zůstává viset otázka, co se se zakázkou a vlastně s celým policejním oddělením bude dít dál. V minulých zprávách jsme již zmínili, že o tuto pozici jevil zájem Mark Summer, který sice není favoritem, nicméně v současnou chvíli má skutečnou možnost se na post ředitele dostat i přes četné nesouhlasy.

Je tedy, vzhledem k okolnostem, více než jasné, že již brzy bude starosta skutečně donucen nového ředitele vybrat. Otázkou zůstává, zda toho bude Peterson s tolika okolnosti kolem schopný, nebo zda to alespoň vykoná zodpovědně. Policie se obává, zda bude dosazen na pozici správný člověk a dokonce se šíří i drobné obavy ohledně čistoty jednání v okolí vedení města. Anonymní zdroj potvrdil, že policie skutečně řeší, jak celá situace bude probíhat a zda vedení města včetně nového starosty není zkorumpované.

Místní velká jména už se začínají ozývat a tlak se zvyšuje. Jak si s tlakem nový starosta poradí? Jak nakonec dopadne volba nového ředitele? Máme se obávat, nebo spravedlnost zůstane ve své nejčistší podobě zachována?

-D-