Kostky jsou vrženy – okruh Hringras zase ve hře

Žhavé novinky do města přijely na čtyřech kolech ve znamení rychlosti. Na okruhu Hringras se chystá závod, který naprosto překoná veškerá očekávání široké veřejnosti. Právě tady totiž změří své síly skutečná legenda rychlých tratí hrabě Gaston de Chasseloup-Laubat a nováček, který ale už ukázal, že mu ztuhlý asfalt není cizí Camille Jenatzy. Tito dva pánové už se jednou na rychlých kolech potkali a nováček už stihl ukázat, že hrabě může zůstat za jeho vozem i v cílové rovince. Tito dva jsou v nadcházejícím závodě naprostými favority a veřejnost se už neptá „jestli“, ale v jakém pořadí tito dva závodníci obsadí první a druhou příčku. V blízké době přineseme články přímo o těchto dvou závodnících. Co ale můžeme říct jistě je, že oceněni jsou tito závodníci více než pohádkově, sázky na jejich vítězství praskají ve švech a lidé blázní po vzrušení a především penězích, které se jim postupně otevírá. Kurzy každým dnem jen stoupají.

tímto všeobecně velmi omílaným závodem se ale otevřela nová kapitola k řešení, která padla na ramena předsedy staveb a městských pozemků Thomase Hamiltona. Závodiště totiž nebylo dlouhou dobu udržované a frekventovaně používané, tudíž rekonstrukce se odkládala a nepospíchalo se na ni. V současné době tak Hamilton řeší, co s nastalou situací udělat. Vyjádřil se, že v řešení se starostou postoupili k názoru, že pokud by se okruh úplně pustil a dovolilo se soukromníkům objekt zakoupit nebo se alespoň získalo pár sponzorů, celá situace by byla vyřešena. Vyjádření starosty prozatím bohužel neznáme.

Okruh Hringras totiž podle dostupných informací a výpisů z katastrů bohužel silně zatěžuje městský rozpočet. Je tady na potenciálních kupcích či sponzorech, aby zašlou slávu Hringrasu obnovili a ukázali tak všem že rychlá auta jsou nejen otázkou minulosti, ale i budoucnosti.