Dobrodinec s peněženkou ďábla

Milí čtenáři,

murphy-mcmanus2dnes bychom Vám rádi představili další a neméně důležitou osobu ve městě. Jedná se o člověka, který stojí v čele strojírenského podnik McManusgear co. Ano, řeč je o podnikateli, který pochází až ze starého kontinentu – o hlavě a veliteli rodiny McManus. Jeho jméno je Murphy McManus. Irský emigrant a dobrodinec, podporující především své krajany. Je to právě on, kdo se zasloužil o snížení nezaměstnanosti a tím pádem i kriminality v irské čtvrti.

Pracovní příležitosti pro emigranty nejsou v zemi Yankeeů vždy k nalezení na každém rohu a tento muž jistě pomohl mnoha lidem k lepšímu životu. Jeho firma se ve městě rychle rozrostla a pan McManus si tak zajistil místo mezi městskou smetánkou a tudíž i pozvánku na charitativní ples, který se bude konat již tento týden. Posviťme si na něj však trochu zblízka. Teď samozřejmě jen spekulujeme, avšak o panu M. McManusovi slýcháme různé příběhy. Těžko říct, které jsou pravdivé, avšak co faktem je, že stejně jako pan Kane, o kterém jsme Vás informovali nedávno, tak i pan McManus obchoduje ve zbrojním průmyslu a to není nikdy úplně košer.

murphy-mcmanusJeho úspěchy jsou však nepopiratelné a jeho obliba, především v dělnických třídách také. Čím dál víc také spatřujeme jeho společníky v jiných podnicích našeho města. Chodí opravdu jen za zábavou nebo je zatím něco víc?

Kdo je opravdu tento záhadný irský mládenec? Je to doopravdy válečný hrdina a dobrodinec, který by se pro Iry žijící u nás rozdal? Nebo se spíše jedná o obchodníka bez skrupulí, který postupně dosazuje své lidi tam, kam je třeba? Pravda bude někde uprostřed, zdá se.

-F-