Kde je nemocnice?!

Poslední dobou se to v našem milovaném městečku stále více hemží promlčenými kauzami. Zmiňme například promlčenou rekonstrukci sirotčince nebo stavbu nové nemocnice. Lidé, kteří celý proces sledovali, teď jen udiveně stojí a ptají se: „Kde je slibovaná nemocnice?“ Původní budova byla poměrně rychle a bez komplikací zbourána, nicméně chtěný výsledek se stále nedostavil.
Pokusili jsme se vyzpovídat kohokoli, kdo o stavbě nové nemocnice něco ví, zvlášť v tomto nešťastném období plného nedostatku vakcíny na chřipku. Všechny zdroje ale pořád mlčí. Obyvatelé města jsou tak donuceni hledat pomoc na různých místech a vakcína na chřipku se začíná platit zlatem.

Městem se teď pomalu začíná šířit otázka, kde jsou sponzoři, kteří slibovali příspěvek? Kde jsou peníze na stavbu, která už byla zahájena právě zbouráním staré budovy? A odpovědi stále nepřicházejí. Lidé jsou zmatení, mají strach z nemocí, které nemocnice měla vyřešit. Situace by jistě nebyla ani zdaleka tolik vyhrocená, jako kdyby místo alespoň jevilo známky stavby. Jenomže všude je pusto, prázdno.

I v tomto ohledu zastupitelstvo města mlčí. Starosta se také prozatím nevyjádřil, je tedy vidět, že hned do začátku funkce má trošku problémy s autoritou a plněním předvolebních slibů. Zažloutlé plány na stavbu budovy jen čekají, ať se vydá povolení a stavba bude zahájena, je tu tedy šance, že se nemocnice prodá soukromníkům? The Times celou situaci sleduje, doufejme tedy, že už se vše brzy probudí k životu a my konečně budeme moci zase svobodně dýchat.