David Crockett

Zeptáte – li se na tohoto muže, zpravidla se dozvíte uslyšíte, že „stojí zpříma a vysoko“.
„Vysoko“ značí, že jde o jednu z pěti nejvýše postavených osob ostrova. Jeho důležitost i výsadní postavení v městské radě uznávají opravdu všichni napříč ostrovem, městem i zákony (ano, jakýmikoli zákony).  Především proto, že pod správu páně Crocketta spadá ona zóna politiky, která, řekněme, nepatří do oficiálních kuloárů. Ta, která, ehm, samozřejmě nestojí mimo zákon, pochopitelně – ale zároveň vyžaduje o něco větší dávku opatrnosti a kontaktů. V novinách se o ní nedočtete a v lepší společnosti se zmiňuje opatrně. V přítomnosti tohoto gentlemana dvojnásob.

Oficiálně má na starosti totiž vnitřní bezpečnost Insuly de Morto. I to je nicméně nemalá hodnota, vždyť ostrovu vynesla jeho privilegované místo na mapě světa, podnikání a vůbec.  A má-li na ni někdo dohlížet, pak bezpochyby muž s vojenskou výchovou (odtud ono „stojí zpříma“), jehož otec se nemálo zasloužil o ukončení krvavých válek gangů a klanů. Navíc, jakkoli absolvoval všemožné zahraniční školy, vyrůstal malý David povětšinou na ostrově, což mu dodává v očích místních jisté… Pro nedostatek lepších slov řekněme ‚důvěryhodnosti‘. Nebo spíše auru člověka, který ví věci. 

A možná, kdybyste se na něj v hodně neoficiální společnosti vyptávali hodně dlouho, dozvíte se i „Jojo, vědí, zvědavej pane, všichni vojáci a oficíři jsou ze stejnýho těsta. A ty fakt dobrý maj čuch nejen na to, kdy a kde tasit, ale i kdy a kde mlčet… Ty poznáte většinou tak, že zůstanou dlouho živí.“ 

Na druhou stranu, možná to vyptávání pro jistotu přenechte jiným.