Binec v úřadu?!

Díky příspěvku od federální vlády byl městský rozpočet hlavně v tomto roce poměrně velký, avšak jak všichni víme, peněz jakoby nikdy nebylo dost. Proto se ptáme; co to zapříčiňuje? Je snad v místním finančním úřadu jakási pomyslná černá díra, onen objev učiněný jistým německým fyzikem Karlem Schwarzschildem, která nenávratně nasává hmotu a ta se následně mění v nicotu?
scott-joplin

Netvrdíme, že se peníze vyloženě “ztrácejí”, to v žádném případě – na to pravomoci nemáme. Co však můžeme tvrdit s jistotou je, že většina úřadů ve městě dostatek peněz nemá. Opravdu je všechno tak drahé a náročné, jak předseda financí tvrdí? Jak jinak můžeme vysvětlit nedostatek peněz pro továrníky či nemocnice? Soukromníci jakoby pomalu přebírali pomyslné žezlo v bohatství, jejich podniky kvetou, zatímco ty městské strádají.

binecKam plynou statisíce amerických dolarů z kapes daňových poplatníků?
Jistě to není, alespoň z části, tam kde je potřeba. V žádném případě nechceme ukazovat prstem, koneckonců, pan Joplin není jediná osoba, která se na fiančním úřadu pohybuje. Bohužel je jeho hlavou, a proto se nepříjemná kritika pravidelně snáší na jeho hlavu. Možná by si tam ale měl udělat pořádek, než se začne bouřit ještě větší skupina obyvatelstva.

 

-F-